کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس - سایت تفریحی بیا تو تفریح

کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس

۲۹۶۵۵۰

۱۶۹۶۲ 

وبسایت جوان و تاریخ: کوتاهترین جنگ در تاریخ جهان جنگی ست که بین بریتانیا و کشور آفریقایی زنگبار روی داد. این جنگ تنها ۴۰ دقیقه و به گمانی دیگر ۳۸ تا ۴۵ دقیقه، طول کشید. دلیل جنگ مرگ سلطان طرفدار انگلیسی‌ها “حمید بن ثوینی البوسعید” در ۲۵ آگوست ۱۸۹۶ و جانشینی “سلطان خالد بن برغش البوسعید” برادر زاده “سلطان حمید” بود. بر اساس پیمانی که در سال ۱۸۸۶ بین بریتانیا و زنگبار به توافق رسیده و امضا شده بود شرط رسیدن به تخت پادشاهی یک جانشین کسب اجازه و موافقت آن جانشین از نماینده بریتانیا بود که “سلطان خالد” این کار را انجام نداده بود و از سوی دیگر انگلیسی‌ها از جانشینی “حمود بن محمد” بیشتر حمایت می‌کردند.
bia2tafrih.ir/wp-content/uploads/2019/02/bia2tafrih.com_2019-02-10_08-08-19.jpg” alt=”کوتاهترین جنگ در تاریخ + عکس”/>

به هر صورت بریتانیا نیز این کار “سلطان خالد” را دلیلی گستاخانه برای جنگ دانست و پیشنهادی سرسختانه به وی مبنی بر تسلیم کردن خود و نیرو هایش و ترک کاخ داد که “سلطان خالد” نیز در جواب این پیشنهاد گارد سلطنتی را فراخواند و در کنار کاخ نیروهایش را آماده کرد.

bia2tafrih.ir/wp-content/uploads/2019/02/bia2tafrih.com_2019-02-10_08-08-19-1.jpg” alt=”کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس” width=”550″ height=”310″ align=””/>

مهلت داده شده بریتانیا در ۲۷ آگوست و در ساعت ۹ به وقت آفریقای شرقی به پایان رسید و با پایان مهلت، نیرو‌های بریتانیایی شامل ۳ ناو جنگی،۲ توپ جنگی و ۱۵۰ سرباز و تفنگ دار دریایی و ۹۰۰ زنگباری طرفدار انگلیسی‌ها در بندرگاه گرد آمدند و آماده جنگ شدند. نیروی دریایی سلطنتی زیر فرمان دریادار “هری راوسون” و نیرو‌های زنگباری نیز زیر فرمان ژنرال “لیود ماتیوس” بودند. نیرو‌های “سلطان خالد” حدود ۲۸۰۰ تن بودند که بیشترشان سربازان تازه وارد از غیر نظامیان بودند. نیرو‌های “سلطان خالد” چندین توپ و ماشین جنگی را در جلوی کاخ و در جلوی دید کشتی‌های جنگی بریتانیا گذاشته بودند، با این حال بمباران که از ساعت ۹:۰۲ دقیقه آغاز شد توپخانه زنگباری‌ها را ناتوان کرد.

کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس

با یک حمله نظامی دریایی کشتی سلطنتی زنگبار همراه با دو کشتی کوچکتر غرق شدند و با وجودی که تعدادی شلیک بیهوده به سمت انگلیسی‌ها شد آن‌ها پیش رفته، کاخ را گرفتند، پرچم را پایین آوردن و در ساعت ۹:۴۰ دقیقه آتش بس شد که بدین ترتیب این جنگ کوتاه‌ترین جنگ جهان با کمتر از ۴۰ دقیقه شد. نیرو‌های “سلطان خالد” ۵۰۰ نفر تلفات داشتند در حالی که تنها یک سرباز بریتانیایی زخمی شده بود. “سلطان خالد” پس از شکست به کنسول گری آلمان پناه برد و پس از آن به تانزانیا گریخت. بریتانیا پس از پیروزی بی درنگ “سلطان حمود” را به قدرت رسانید.

کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس

منتشر شده توسظ: بیا تو تفریح

کوتاهترین جنگ در تاریخ +عکس
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 3 =