ساخت ماه مصنوعی برای روشنایی شب توسط چینی ها - سایت تفریحی بیا تو تفریح

ساخت ماه مصنوعی برای روشنایی شب توسط چینی ها

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ساخت ماه مصنوعی برای روشنایی شب توسط چینی ها

 

از این چشم بادامی ها هرچه بگوییم بر می اید یک شرکت فضایی چینی قصد دارد با ارسال ماه مصنوعی به فضا، روشنایی شبانه غرب چین را تامین کند.به گزارش ایران ناز از پایگاه خبری ساینس دیلی، این ماه مصنوعی که در واقع یک ماهواره است، به جای این که انرژی موردنیاز برای روشنایی خیابان ها را از منابع موجود در سطح زمین تامین کند، پرتوهای نور خورشید را که از آن سوی زمین می تابند، منعکس می کند.

 

برای انجام این کار لازم است از صفحات بازتابنده بزرگ با پوششی خاص استفاده شود.به گفته متخصصان حامی این پروژه، انتظار می رود شدت نور حاصل از این ماهواره به هشت برابر نور ماه برسد. این ماهواره امکان کنترل دقیق نور و روشن کردن منطقه ای به عرض ۱۰ تا ۸۰ کیلومتر را در اختیار می گذارد. نور حاصل از این ماهواره موجب اختلال فعالیت شبانه جانوران نخواهد شد.

 

به گفته مسئولین شرکتی که مجری این پروژه است، فناوری های موردنیاز برای انجام این کار آماده شده و ماهواره نیز تا سال ۲۰۲۰ میلادی آماده پرتاب به فضا خواهد شد.پیش از این نیز تلاش هایی برای انعکاس پرتوهای خورشید از فضا به سطح زمین صورت گرفته است

 

که همه آن ها به دلیل مشکلات و دشواری های مکانیکی و فرآیند تولید، نا موفق بوده اند. با وجود این محققان معتقدند با تخصیص بودجه کافی و اجرای این پروژه قادرند برای اولین بار نور خورشید را به طور موثر بر سطح زمین منعکس کنند.

The post ساخت ماه مصنوعی برای روشنایی شب توسط چینی ها appeared first on ایران ناز.

Powered by WPeMatico

ساخت ماه مصنوعی برای روشنایی شب توسط چینی ها
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =